فرصتهای سرمایه گذاری

 

شهرستان فرهنگی و تاریخی رباط کریم با قدمتی شش هزار ساله و زیرساختهای مناسب ، منطقه ای مستعد و آماده برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده و با وسعتی معادل ۲۷۵ کیلومترمربع با ۲شهرک صنعتی دولتی و سه شهرک صتعتی خصوصی و بیش از دوهزارواحد تولیدی و صنعتی و اراضی مستعد کشاورزی پذیرای سرمایه گذاران و فعالان عرصه تولید و اقتصاد است .

برخی از فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان رباط کریم عبارتند از :

 

۱-قرار گرفتن در مسیر آزاد راه تهران-ساوه،آزاد راه تهران-قم،جاده قدیم تهران –ساوه ،راه آهن تهران-جنوب ،راه اهن تهران-قم و محورهای مواصلاتی مرتبط بین آنها به عنوان ظرفیت بسیار مناسب و منحصر به فرد ترانزیتی

۲-همجواری با فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)

۳-خط متروی درحال احداث (خط تهران-فرودگاه امام (ره) و شهر جدید پرند و امکان استفاده از شبکه ریلی برای جابجایی مسافر و ارتباط سریع و بدون ترافیک با تهران

۴-استقرار ۲ شهرک صنعتی مصوب دولتی پرند و نصیرشهر و ۳ شهرک صنعتی مصوب غیر دولتی کاظم آباد،شهید زواره ای و ده حسن با ۲۰۰۰واحد تولیدی فعال و بیش از ۳۰۰۰۰ نفر فرصت شغلی و صادرات به ۴۰ کشور دنیا.

۵- وجود ۹۴۰۰ هکتار اراضی قابل کشت و ۲۰۰۰ هکتار زیر کشت و مراکز پرورش دام و طیور با ۱۷۰۰۰۰ تن محصولات باغی و زراعی و ۲۸۰۰ تن محصولات دامی .

۶- اجرای چندین پروژه انتقال آب کشاورزی نظیر کانال محمدیه،کانال نواب و کانال فردیس جهت تامین آب مورد نیاز کشاورزان منطقه.

۷- دسترسی آسان به بازار و مراکز عرضه تولیدات و محصولات صنعتی و کشاورزی .

۸- استقرار سیلوی مکانیزه ۱۲۰۰۰۰ تن شهید مدرس به عنوان بزرگترین سیلوی فلزی کشور و مرکز دپو نگهداری کالاهای منطقه یک کشور.

۹- ظرفیت مناسب گردشگری و جذب توریسم با توجه به وجود ۳۴ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده.

۱۰- اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری ،تفریحی و ورزشی سرزمین ایرانیان در کنار رودخانه شور.

۱۱- وجود ۵ مرکز دانشگاهی بزرگ در شهرستان با ۳۱۰۰۰ نفر دانشجو در رشته های مختلف و مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد.

۱۲-استقرار مراکز نظامی شامل تیپ ۱۲۳ و ۲۲۳ تکاور،گروه ۳۳ توپخانه ،گروه ۹۹ پدافند هوایی،گروه بهپاد،مرکز آموزش ۰۲  ارتش جمهوری اسلامی ایران و مرکز پدافند سپاه پاسداران و اردوگاه شهید امیری فرسپاه در شهرستان رباط کریم.

۱۳-استقرار دو نیروگاه تولید برق شامل نیروگاههای پرند و رودخانه شور و تولید قسمتی از برق مصرفی کشور.

۱۴-وجود زیرساختهای مطمئن و مناسب ارتباطی،مخابراتی،انرژی و...

۱۵-وجود نیروی کار ارزان و مناسب در منطقه.

۱۶- تعاملات بین بخشی مطلوب و مؤثر برای تحقق اهداف و برنامه های دولت.