تامین تجهیزات درمانی و کادر پزشکی از مهمترین چالش های درمانی و بهداشتی در رباط کریم است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: تجهیز بیمارستان رباط کریم حائز اهمیت است که اگر دانشگاه علوم پزشکی در این مسیر به رباط کریم توجه ویژه‌ای داشته باشد برخی مشکلات در این حوزه رفع می شود.

  • کد خبر: 331339
  • تاریخ خبر: دوشنبه 23 خرداد 1401 - 18:14

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رباط کریم ،امید احمدی عصر روز دوشنبه در جلسه با مشاور وزیر بهداشت و مسئولین خیرین بهداشت و درمان کشوردر محل فرمانداری با بیان اینکه رباط کریم از نظر رشد جمعیت نسبت به ارزانی مسکن و وجود شهرک های صنعتی متنوع با افزایش چشمگیری مواجه است اظهار داشت: رشد جمعیت اتباع خارجی در شهرهای پرند ، رباط کریم و نصیرشهر بسیار بالا است.

 

وی با بیان اینکه تهیه نان در رباط کریم با مشکل مواجه شده است افزود: مصرف نان توسط اتباع در شهرستان بسبار بالا است که مردم را با مشکل مواجه کرده است

 

فرماندار رباط کریم با بیان اینکه تنها یک بیمارستان و پلی کلنیک در شهرستان وجود دارد گفت: مراجعه مردم به بیمارستان دولتی رباط کریم روز به روز افزایش دارد.

 

احمدی در ادامه گفت: کادر درمانی و امکانات درمانی بیمارستان از مهمترین دغدغه ها و چالش های درمانی در شهرستان رباط کریم است که توجه ویژه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی را می طلبد.

 

وی با اشاره به جمعیت 350 هزار نفری پرند بیان کرد: یک بیمارستان خصوصی با 26 تخت با تعرفه‌های آزاد اجازه استفاده قشر مستضعف را نخواهد داد.

 

فرماندار رباط کریم تصریح کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توان خرید دارو و دیگز ملزومات درمانی را ندارند .

 

احمدی گفت: فقر مالی ، اقتصادی و فرهنگی منجر به عدم حضور مردم جهت درمان به مراکز درمانی و بهداشتی هستند که سلامت جامعه را تهدید می کند.

 

وی به 7 منطقه منفصل شهرستان رباط کریم اشاره کرد و افزود: سرای محله در این مناطق می تواند با تغییر کاربری تبدیل به مراکز درمانی و درمانگاهی شود که بروکراسی اداری و پروانه فعالیت مانع از ایجاد مراکز درمانی شده است.

 

فرماندار رباط کریم در پایان خاطرنشان کرد: تجهیز بیمارستان رباط کریم حائز اهمیت است که اگر دانشگاه علوم پزشکی در این مسیر به رباط کریم توجه ویژه‌ای داشته باشد برخی مشکلات در این حوزه رفع می شود.