بازدید فرمانداررباط کریم از 2 واحد تولیدی صنعتی

فرماندار شهرستان رباط کریم : از دو شرکت تولیدی در زمینه نوشت افزار وهمچنین تولید محصولات غذایی صاداراتی بازدید کرد

  • کد خبر: 322499
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 22 دی 1400 - 19:21

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رباط کریم؛دکتر امید احمدی سرپرست فرمانداری رباط کریم روز چهارشنبه به همراه  سرهنگ شهیری فرمانده سپاه شهرستان ، معاون سیاسی فرمانداری ، بخشدارمرکزی رباط کریم ، ریاست اداره صمت وبرق  به همراه تعدادی از مسئولین از چند تولیدی و صنعتی در شهرستان بازدید بعمل آوردند.

 

 سرپرست فرمانداری رباط کریم در حاشیه بازدید و بررسی موانع تولید در تعدادی از واحدهای صنعتی این شهرستان گفت: راهبرد اصلی نظام و دولت مردمی رفع موانع تولید و پشتیبانی بوده که باید در راس امور تمام ارگان ها و مدیران شهرستانی باشد.

 

وی اظهار داشت: بوروکراسی اداری بد نیست ولی در کشور به خوبی اجرا نمی شود بوروکراسی باید به صورت سیستمی در کمترین زمان انجام گیرد چون بعضا تولیدکنندهایی هستند که در چندین دولت هم در پیشبرد کار با موانع مواجه هستند.

 

فرماندار رباط کریم  اضافه کرد:باید در رونق اقتصادی اتفاقات خوب حاصل شود تا تولید کنند توانمند شود چون تولیدکننده ای که توان مالی و نقدینگی لازم را بدست نیاورد  قطعا نمی‌تواند در جنگ اقتصادی محصول به بازار عرضه کند.

 

وی افزود :ما باید به سمتی برویم اینها تقویت و اشتغال رونق گیرد حتی این اشتغال به سمت منازل پیش برود و از ظرفیت افراد خانواده ،خانم های خانه دار و معلولین استفاده کرد.

 

وی بیان داشت مجموعه شهرستان باید بصورت جهادی پای کار باشند ودر شهرستان هیچ تولیدی نباید تعطیل شود چون آنها سرمایه اقتصادی و اجتماعی کشور هستند.

 

فرماندار رباط کریم در ادامه با شنیدن دغدغه و مشکلات واحدها از نزدیک با مسایل آنها آشنا ودستورات لازم در کمک ورفع موانع از جمله برق ، مشکلات در حوزه شهرداری با کارشناسی دقیق صادرکرد.

 

بنابراین گزارش شرکت نقش تندیس آریا با هزار نفر اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زمینه تولید نوشت افزار فعالیت دارد و علاوه بر تامین بازار داخلی به کشورهای عراق ، ارمنستان وروسیه صادر می شود.همچنین شرکت تولید مواد غذایی بهانه با اشتغالزایی  اعضای کمیته امداد  وبهزیستی محصولات خود به بازارهای آسیایی و روسیه صادر می کند.