En
تاریخ : چهارشنبه 3 آذر 1400
کد 8876

رباط کریم/ جلسه رئیس بهزیستی با مسئولان فنی و حرفه ای 

در نشست مسئولین بهزیستی و فنی و حرفه‌ای مروری بر فرآیند آموزش مددجویان اداره بهزیستی  و ارجاع مددجویان جهت دریافت خدمات اداره فنی و حرفه ای تبادل نظر شد هستند. 
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران؛ بهادر مهکی رئیس اداره بهزیستی رباط‌کریم، بهلول محمدی معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد شهرستان با محسن عزتی مسول مرکز فنی و حرفه ای و مهدی پرویزی کارشناس اشتغال فنی و حرفه ای رباط کریم، نشستی در ستاد بهزیستی رباط کریم در راستای مراقبت و آموزش بعد از درمان معتادان برگزار شد.
مهکی با بیان اینکه اشتغال مهمترین محور توانمندسازی معتادین بهبود یافته است اظهار داشت: بررسی اشتغال مددجویان بهبود یافته یا در حال بهبود جهت آموزش از طریق مرکز فنی حرفه ای،  بهتر است این دوره های آموزشی در داخل خود مراکز برگزار گردد تا درصورت مهارت امکان صدور مدرک فنی و وام اشتغال فراهم شود.
رئیس بهزیستی رباط کریم با اشاره به  فرآیند توانمند‌سازی مددجویان گفت: اکثر مددجویان بهبود یافته به همراه خانواده هایشان نیازمند آموزش مهارت های فنی و حرفه ای بوده و در مسیر توانمندسازی مددجویان مهارت های شغلی می‌تواند به ادامه بهبودی مددجویان بهبودیافته کمک فراوانی کند. 
مدیر بهزیستی توضیح داد که دراین جلسه در خصوص نحوه ی ارجاع مددجویان که فاقد مدارک یا مهارت هستند به چه شکل در این دوره‌ های فنی و حرفه ای حضور پيدا کنند و همچنین افرادی که دارای مهارت ولی فاقد مدرک  هستند به چه شکلی ارجاع و معرفی شوند. 
محسن عزتی مسول مرکز فنی و حرفه ای با اشاره به ارایه آموزش های فنی وحرفه‌ای به بهبودیافتگان از اعتیاد و خانواده آنان، گفت: مشارکت یکی از اعضای خانواده درکنار فرد بهبودیافته از اعتیاد، انگیزه فرد را برای یادگیری واحتمال ورود او به کسب و کار خانوادگی افزایش می دهد.
وی افزود: تلاش داریم امکان استفاده از دوره‌ها به صورت مهارت ویژه دوره‌های آموزشی فشرده، بدون آزمون و گواهی مهارت مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
در ادامه معاون توسعه و پیشگیری اعتیاد رباط کریم  نیز با اشاره به روند تشکیل پرونده برای معتادان در مسیر توانمندسازی شغلی مددجویان، جهت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به مددجویان مدارک و مستندات مدارک فنی و حرفه ای برای افرادی که مهارت رو ندارند  همچنین برخی مددجویان مهارت‌های لازم را دارند ولی مدرک مربوطه رو ندارند. 
محمدی بیان داشت در خصوص راهکارهای لازم در این جلسه تبادل نظر شد و مورد توافق قرار گرفت که افرادی که دارای مهارت و فاقد مدرک هستند از سوی اداره بهزیستی طی نامه ای به آن اداره ارجاع ومعرفی گردند. همچنین افرادی که نیازمند و متقاضی‌ توانمندسازی شغلی هستند به صورت خودمعرف یا ارجاع از بهزیستی، دوره های لازم را جهت اخذ گواهی و دریافت مدارک بگذرانند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 3 آذر 1400
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 23