En
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1400
کد 8852

نشست صمیمی رئیس اداره بهزیستی رباط کریم بامسئول حراست و مسئول مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی آموزش پرورش و معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ستادبهزیستی رباط کریم

در نشست صمیمی رئیس بهزیستی رباط کریم با مسول حراست، مسئول مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره آموزش و پرورش و معاون اجتماعی نیرو انتظامی با تاکید بر تعامل هر چه بیشتر، راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای دانش آموزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی رباط کریم، در این نشست که به میزبانی بهزیستی برگزار شد، بهادر مهکی رئیس بهزیستی رباط کریم خواستار تعاملات بیشتر در حوزه های آموزشی، تربیتی، امنیتی ، و پیشگیری آسیب های اجتماعی با آموزش و پرورش گردید.
مهکی در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت همکاری ارگان‌های مختلف در حل مشکل آسیب‌های اجتماعی گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و شناسایی مشکلات دانش‌آموزان با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی آنها لازم بوده و بررسی سریع آسیب‌ها در سنین پایین نتیجه بسیار موثرتری دارد.
رئیس بهزیستی رباط کریم با اشاره به دیدگاه‌های کارشناسان گفت: با توسعه یافتن کشور و گسترش تکنولوژی، تنوع آسیب‌های اجتماعی و جرائم نیز در جامعه در حال گسترش است. در این میانه، بهترین راهکار برای رهایی جامعه از آسیب‌ها، پیشگیری از وقوع آنهاست و قطعا بهترین و ابتدایی‌ترین فضا برای انجام فعالیت‌های پیشگیرانه‌، از همان سنین ابتدایی زندگی و در خانواده باید انجام شود و بعد از آن در طول دوران تحصیل و در روند حضور فرد در جامعه نهادینه گردد.
مجید شهریاری شهریاری معاون اجتماعی نیروی انتظامی اظهار داشت: نیروی انتظامی با بهزیستی و آموزش پرورش در تمامی حوزه های تربیتی، پیشگیری تعاملات خوبی دارد و این همکاری ها که بیشتر در حوزه های پیشگیری و آسیب های اجتماعی است می تواند باعث افزایش سطح امنیت روانی و اجتماعی جامعه گردد.
وی با اشاره به آسیب های فضای مجازی و رویکرد نسل جوان و نوجوان نسبت به فضای مجازی افزود:بهترین راه مقابله با خطرات فضای مجازی آگاهی دادن به نوجوانان و جوانان است فلذا بهترین بستر آگاهی بخشی به دانش آموزان در آموزش و پرورش صورت می گیرد.
در ادامه این نشست، آقای هاشم رسول زاده مسئول حراست آموزش و پرورش، با اشاره به آسیب های اجتماعی وآسیب های فضای مجازی در بین دانش آموزان اظهار داشت: امروزه با آموزش های که توسط نیروی انتظامی به جامعه فرهنگیان و دانش آموزان داده می شود شاهد کاهش آسیب ها اجتماعی هستیم.
 مریم کریمی مسئول مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی شهرستان رباط کریم، از طرح نماد، نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان و اجرایی شدن آن در  شهرستان خبر داد و افزود: این طرح که توسط وزیر آموزش و پرورش در هفته گذشته رونمایی شد با همکاری تمامی دستگاههای کشور قابل اجرا می باشد و هدف آن، شناسایی و مراقبت از دانش آموزانی است که در معرض آسیب های اجتماعی در مناطق آسیب زا قرار دارند.
در خاتمه کریمی اظهار امیدواری کرد با رویکرد جدید تربیتی و مهارتهای زندگی در آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش بتوانند گام بلندی را در جهت سلامت دانش آموزان و پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی استان بردارند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 آبان 1400
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 30