En
تاریخ : يکشنبه 11 مهر 1400
کد 8806

به مناسبت روز جهانی سالمند صورت گرفت؛ جشن روز جهانی سالمندان در سرای سالمندان مهر رباط کریم

مراسم گرامیداشت روز جهانی سالمندان در سرای  سالمندان مهر رباط کریم در فضایی شاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی رباط کریم؛ بهادرمهکی رئیس اداره بهزیستی رباط کریم؛ با بیان اینکه سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد، افزود؛ به همین دلیل همه ساله درایران هفته ای تحت عنوان هفته ملی سالمند تعیین و برنامه های متنوعی به همین مناسبت برگزار می گردد. هر ساله از طرف سازمان جهانی شعاری برای این روز در نظر گرفته می‌شود.
وی شعار جهانی روز سالمند(1400) را "بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال" عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که با کمک مدیریت وخیرین تنها مرکز سالمندان رباط کریم در راستای تحقق این شعار حرکت کنیم. 
مهکی با بیان اینکه پیری و سالمندی در فرهنگ اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بر برخورد احترام آمیز با سالمندان تاکید کرد و اظهار داشت: سرای سالمندان مهر بعنوان یکی از شاخص ترین مراکز نگهداری از سالمندان در استان تهران می باشد که بهترین امکانات رفاهی در آن موجود است.
اجرای موسیقی شاد و سنتی، شعر و ترانه خوانی سالمندان، اجرای حرکات ورزشی توسط سالمندان و… از برنامه‌های روز جهانی سالمندان در سرای سالمندان مهررباط کریم بود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 مهر 1400
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 29