En
تاریخ : سه شنبه 6 مهر 1400
کد 8799

مراسم اربعین حسینی در رباط کریم برگزار شد + تصاویر

به مناسبت اربعین حسینی، مراسم عزاداری و پیاده روی در مراکز فرهنگی و مذهبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شهرستان رباط کریم، حجت الاسلام حسين رواز، رئيس اداره تبليغات اسلامي رباط کريم، گفت: مراسم عزاداری اربعین حسینی با حضور مسؤلین، مبلغین، مبلغات، هیئات مذهبی، مراکز قرآنی، شورای هیئات مذهبی، کانوان مداحان و همچنین با حضور پرشور مردم ولایت‌مدار و با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر به صورت پیاده روی و دسته جات عزاداری برگزار شد.
وی، افزود: این مراسم همراه با برنامه هایی همچون قرائت زیارت اربعین، مداحی، سخنرانی، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، برپایی، ایستگاه سلامت، توزیع ماسک رایگان و تعزیه خوانی بود.
این مسئول، عنوان کرد: همچین در مسیرهای پیاده روی موکب‌های بسیار، همانند مسیر اربعین حسینی توسط خیرین، هیئت های مذهبی و مساجد برپا شده بود که از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کردند.


حجت الاسلام رواز با اشاره به توزیع 5 هزار پرس غذای گرم برای اربعین حسینی، تصریح کرد: این میزان غذا از سوی هیئات مذهبی، مؤسسات و خانه های قرآنی، مساجد و بقاع متبرکه تهیه و در بین عزاداران توزیع شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم، خاطرنشان کرد: حاضرین و دلسوختگان حسینی در مراسم، پس از طی مسیر مشخص شده و شرکت در نماز جماعت ظهر اربعین، به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 مهر 1400
  • ساعت 11
  • توسط تبلیغات اسلامی استانداری تهران
  • تعداد بازدید 6