En
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 8505

مراسم تجلیل از قهرمان توانخواه بهزیستی شهرستان رباط کریم برگزار شد

مراسم تجلیل از توانخواه قهرمان حامد صلحی‌پور باحضور جناب آقای خادم معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران فرماندار رباط کریم و مشاورین ورزشی بهزیستی استان تهران و رئیس اداره ورزش و جوانان رباط کریم در دهیاری روستای منجیل آباد انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم: احمد خادم معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران به اتفاق نظام ملک‌شاهی فرماندار رباط کریم، بهادر مهکی رئیس اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رباط کریم، با حضور در سالن دهیار روستای منجیل آباد در مراسم تجلیل از حامد صلحی پور، قهرمان توانخواه رشته پارا وزنه برداری مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۲۲ تایلند شرکت کردند.
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به تاثیر زیاد ورزش در توانمندسازی معلولین و تاکید بر ورزش قهرمانی افزود: ورزش با افزایش اعتماد به نفس، پل ارتباطی معلولین با جامعه است و همچنین در جهت تسریع روند بهبود اختلالات جسمی تاثیر بسزایی دارد.
خادم در ادامه با بیان اینکه بستر سازی برای تمام معلولین و جانبازان دارای اهمیت روزافزون و البته لزوم همکاری همه جانبه ارگانها در زمینه توانمند سازی جهت شکوفایی استعدادهای افراد معلول تاکید کردند و افزود: معلولیت نباید منجر به محدودیت شود و این عزیزان توانخواه چه بسا استعدادهایی شگفت در زمینه های مختلف دارند که باید شکوفا شود و برای دستیابی به این امر باید از طرف تمام ارگانها و نهادها و و جامعه حمایت شوند.
نظام ملکشاهی فرماندار رباط کریم کسب قهرمانی حامد صلحی پور ورزشکار توانخواه را افتخاری برای شهرستان رباط‌کریم دانست و افزود: امیدوارم همه ورزشکاران همچون حامد صلحی پور در مسابقات مختلف بتوانند پرچم کشور را به اهتزاز درآورند و افتخارآفرینی کنند. 
ملکشاهی در ادامه توضیح داد: البته آنچه که در این میان همه مشکلات این توانخواهان حایز اهمیت است اراده، توکل، پشتکار و خودباوری معلولان است که بسیاری از غیرممکن ها را ممکن می سازند.
در ادامه این مراسم بهادر مهکی رئیس اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه صلحی پور از توانخواهان قهرمان این شهرستان که ۲طلا و یک نقره بازی‌های آسیایی و همچنین ۳ طلا، ۲ نقره و یک برنز رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان و ۳طلا و ۱ نقره جوانان جهان را در کارنامه دارد افزود: چه بسا افراد معلولی که علیرغم مشکلات جسمانی ثابت کردند که توانایی هایشان به مراتب بیشتر از افراد به ظاهر سالم است، آری ثابت کردند که :با بال شکسته پریدن هنر ماست.
همچنین حامد صلحی پورضمن تشکر و قدر دانی از توجه مسئولین و به ویژه رئیس بهزیستی و همچنین از شورا و دهیاری به خاطر در اختیار قرار دادن مجموعه ورزشی برای تمرین در ایام کرونا، از همه مسئولین برای شناسایی و حمایت از افراد کم توان و جانبازان که علاقه مند و مستعد هستند تا برای کشور مدال آفرینی کنند و از فرصت برابر برخوردار بشوند درخواست همکاری کرد.
در پایان این مراسم با اهدا شاخه گل، لوح سپاس و هدایا از زحمات صلحی پور قدردانی گردید.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 40