En
تاریخ : چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد 8502

تشکیل جلسه هماهنگی کمیته برداشت محصولات زراعی در فرمانداری رباط کریم

فرماندار رباط کریم گفت: سوخت کمباین ها توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی و با تایید جهاد کشاورزی شهرستان صورت خواهد پذیرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در جلسه برداشت محصولات زراعی که با حضور اعضا در محل سالن جلسات حوزه فرماندار با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، پس از شنیدن گزارشات و پیشنهادات، در خصوص اقداماتی که مدیریت جهاد کشاورزی در طول برداشت خواهد داشت، بیان کرد: تماس با اتحادیه کمباین داران و تامین ماشین الات برداشت از استان های مبدا، هماهنگی تردد کمباین ها در مسیرهای مواصلاتی با راهور، راه اندازی بانک اطلاعاتی گندم کاران، تشکیل گروه های کارشـناسان ناظر برداشت و نظارت مستمر بر امر برداشت هم در مزرعه و هم در محل مرکز خرید و تامین و توزیع سوخت سهمیه ای به کمباین ها جزو وظایف نهادینه شده اداره جهاد کشاورزی است.
رئیس کمیته برداشت محصولات زراعی درباره پیشگیری از آتش سوزی هایی پیش بینی نشده و خسارات به بخش کشاورزی و منابع طبیعی عناوان کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و آتش نشانی اقدامات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی ها را در دستور کار قرار دهند. هم چنین اداره جهاد کشاورزی مکلف است تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از آتش سوزی شخم زدن علف زارهای حاشیه مزارع را در کم ترین بازه زمانی به مرحجله اجرا در بیاورد.
 

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 15