En
تاریخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد 8488

تفاهم نامه اشتغال مددجویان مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد با کارخانه کاشی الوند در خصوص اشتغال مددجویان و بهبود یافتگان مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد مهر بهزیستی شهرستان رباط کریم

با هدف توانمندسازی گروه های هدف بهزیستی تفاهم نامه اشتغال مددجویان "مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد مهر مبتنی بر تداوم درمان" بهزیستی با شرکت کاشی الوند انعقاد گردید.  
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم؛ بهادر مهکی رئیس اداره بهزیستی گفت: با هدف توانمندسازی گروه های هدف بهزیستی تفاهم نامه اشتغال مددجویان اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد بهزیستی استان تهران با کارخانه کاشی الوند انعقاد گردید.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: در جلسه ای  که با حضور مسئول مشارکتهای مردمی اداره بهزیستی شهرستان و مدیر عامل شرکت کاشی الوند و نیاکان مسئول مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مهر برگزار شد.
مهکی افزود، طول درمان مددجویان در مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد به مدت یکسال است که در طول این مدت، افراد پذیرش شده تحت درمان تخصصی، خدمات روانشناسی، پزشکی، آموزش های شغلی و غیره قرار گرفته و درکنار درمان این افراد، خانواده های آنان نیز آموزش های لازم را کسب می کنند. ایشان ادامه داد مددجویان مقیم مراکز در صورت صلاحدید تیم درمان پس از ۳ماه و ۱۵ روز از مراکز ترخیص شده و به خانواده بازمی‌گردند که از مهمترین مشکلات این مددجویان پس از ترخیص و سوءمصرف مواد وضعیت بیکاری آنهاست لذا شیوه نامه مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد تیم درمان را موظف کرده در صورت عدم اشتغال مددجویان، مددکاران مرکز اشتغال بهبودیافتگان را پیگیری کنند.
گفتنی است ماندانا سنایی معاون مشارکتهای مردمی شهرستان در خصوص تفاهم‌نامه با کارخانه کاشی الوند عنوان داشت؛ جلسه درخصوص خدمات معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی به واحدهای تولیدی و صنعتی بوده که درصورت اشتغال مددجویان بهزیستی معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی خدماتی از جمله پرداخت ۵۰ میلیون تومان وام با بهره ۴درصد و اینکه۲۳ درصد سهم بیمه کار فرمائی را پایان سال عینا به کارفرما برمی‌گردانند. لازم بذکر است در مواردی که کارفرما معلولی را بخدمت بگیرد و معلول بلحاظ جسمی و توانمندی کارایی فرد سالم برای کارفرما نداشته باشد، جبران کارایی در انتهای سال به کارفرما پرداخت خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 33