En
تاریخ : دوشنبه 13 ارديبهشت 1400
کد 8464

به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور استاندار تهران؛

برگزاری یازدهمین جلسه ستاد مدیریت کرونا با حضور فرماندار رباط کریم/ کاهش 53 درصدی بیماران سرپایی در شهرستان

فرماندار رباط کریم گفت: صیانت از سلامت و جان مردم تکلیف همگانی بوده و برگشت به شرایط مطلوب، مستلزم مشارکت همگانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در یازدهمین جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس شهرستان رباط کریم که با حضور اعضا و به ریاست انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد: پیرو مصوبه جلسه گذشته در راستای تامین 80 کپسول اکسیژن 40 لیتری با استفاده از ظرفیت خیرین، 26 عدد آن هم زمان  با ایام شبهای قدر برای استفاده بخش های کرونایی به به بیمارستان حضرت  فاطمه زهرا (س)  اهدا شد. هم چنین با پیگیری های سپاه پاسداران 30 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی اضافه شد.


رییس ستاد مقابله با کرونای شهرستان در ادامه با اشاره به درصد فوتی ها، بستری ها و مراجعین نشبت به هفته گذشته افزود: در بخش فوتی ها در داخل و خارج شهرستان شاهد 30 درصد کاهش بوده ایم اما متاسفانه با همکاری نکردن برخی از شهروندان با افزایش 15 درصدی مراجعه کنندگان برای بستری مواجه شدیم که بیش ترین تعداد آن مربوط به خارج شهرستان است. در مقوله تست pcr  با کاهش 40 درصدی روبه رو بودیم که نشان از تعداد رهگیری اطرافیان به شیوه موثر بوده است.
مقام عالی دولت در خصوص تعداد مراجعان سرپایی عنوان کرد: طی روزهای 30 فروردین تا 12 اردیبهشت ماه، 1774 نفر به صورت سرپایی به بیمارستان و مراکز 16 ساعته مراجعه کرده اند که خوشبختانه شاهد کاهش 53 درصدی شهروندان بوده ایم.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 ارديبهشت 1400
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 91