En
تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1399
کد 7896

در هفتتمین جلسه شورای آموزش و پروروش در رباط کریم مطرح شد؛

ساخت 3 مدرسه با ظرفیت تحصیل 1000 نفر توسط خیزین/ تسریع در حل مشکلات آموزشی لحظه ای باشد

فرماندار رباط کریم گفت: خیرین مدرسه ساز در کنار آموزش و پرورش، نقش برجسته ای در توسعه، بازسازی و رفع مشکلات آموزشی دارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در هفتمین نشست مشترک شورای آموزش و پرورش و انجمن خیرین مدرسه ساز که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی، امام جمعه شهر رباط کریم و اعضای انجمن در دفتر امام جمعه با رعایت آیین نامه های بهداشتی برگزار شد، ضمن شنیدن مشکلات و دغدغه های موجود در خصوص آموزش و ساخت و تجهیز مدارس، پس از ارائه راهکارهای لازم با قدردانی از اعضای انجمن خیرین مدرسه ساز، درباره تعداد مدارس ساخته شده توسط این نیکوکاران بیان کرد: خیرین مدرسه ساز اقدامات خوبی در ساخت مدارس شهرستان داشته اند و در بسیاری از مناطق این خیرین برای احداث و تجهیز مدارس به کمک دولت آمدند و مشکلات آموزشی را رفع کردند. و تاکنون توانسته ایم با کمک این نیکوکاران، 35 مدرسه با قریب به 5 هزار دانش آموز در سطح شهرستان در مدارس خیریه مشغول به تحصیل هستند و 3 مدرسه دیگر در دست افتتاح است که با بهره برداری از این مدارس، زمینه تحصیل هزار دانش آموز دیگر فراهم خواهد شد.
نماینده عالی دولت با بیان تسریع در روند حل مشکلات در راستای مصوبات جلسات، عنوان کرد: پیگیری های باید لحظه ای باشد نه این که جلسه ای برگزار شود و برای اعلام نتیجه منفی تا جلسه بعدی شورا زمان صرف شود. مشکلات نوسازی و آموزش و پرورش مسایل مهمی است که باید در اولویت امورات باشدو تا به جواب دلخواه نرسیده اید خسته و نا امید نشوید.
رییس شورای آموزش و پرورش با تاکید بر درآمد زایی فضاهای مازاد مدارس، اظهار کرد: بارها و به کرات بیان کرده ام، باید تلاش کرد فضاهای مازاد مدارس، با کمک شهرداری ها و سایر نهاد های مرتبط به مکان تجاری که درآمدزا هستند تبدیل شود تا از این طریق، بتوانیم به درآمد پایدار در راستای هزینه کرد فضاهای آموزشی، احداث، تجهیز و دیگر مسائل بپردازیم.
 

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 آبان 1399
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 20