En
تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1399
کد 7895

توسط فرماندار صورت پذیرفت؛

تجلیل از 5 دانش آموز نخبه حائز رتبه های برتز کنکور سراسری

فرماندار رباط کریم در آیین تجلیل از دانشجویان برتز حائز رتبه های زیر 100 کنکور سراسری ریاضی در شهرستان گفت: خداوند بزرگ ترین ریاضی دان قرینه هاست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در دیدار با امام جمعه شهر رباط کریم، رییس اداره آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز، ضمن قدردانی از تلاش های دانش آموزان، والدین و مربیان تحصیلی در کسب این افتخار آفرینی بیان کرد: کسب موفقیت و رتبه های برتر توسط دانش آموزان در کنکور سراسری آن هم در دوران تحصیل مجازی به واسطه ویروس کرونا، یک توفیق و افتخار ارزشمند محسوب می شود اما با این تازه آغاز راه است و باید تلاش کنیم تا با وجود پتانسیل های موجود، افراد بهتری برای آینده کشور عزیزمان تربیت کنیم.
نماینده عالی دولت در ادامه با اشاره به تعداد شرکت کنندگان محصل در رشته ریاضی در شهرستان افزود: 7 هزار و 400 دانش آموز در 55 مدرسه در سطح شهرستان مشغول به تحصیل هستند که از تعداد مذکور، 700 محصل پایان تحصیلی در رشته ریاضی داشتیم که 450 نفر آن را پسران محصل تشکیل داده اند که توانستند در کنکور سراسری پنج نفر آن ها رتبه زیر 100 را کسب و مابقی نیز به رتبه های خوبی دست یافتند.
وی در ادامه خداوند را بزرگ ترین ریاضی دان قرینه ها دانست و افزود: این نیا بر اساس ریاضی بنا شده و خدواند برترین ریاضی دان است. رياضيداني که برخلاف ما، هر مسئله اي را به آساني مي تواند حل کند و مانند ما انسانها نياز ندارد از فرمول هاي پيچيده استفاده کند، اصلا پايه گذار رياضي، خداي خالق است و رياضي واسطه اي است تا بتوانيم به قدرت خالق خود پي ببريم، و بدانيم اين جهان بر پايه ارقام و اعداد رياضي بنا شده است.
گفتنی است، در پایان این مراسم لوح یادبود به آِنده سازان کشور و شهرشستان داده شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 آبان 1399
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 27