En
تاریخ : پنجشنبه 8 اسفند 1398
کد 6976

كارشناس سلامت و پیشگیری اداره آموزش و پرورش رباط کریم :

فیضی: ضدعفونی کردن دست ه9ا و سطوح بهترین راه پیشگیری از کرونا ویروس

كارشناس سلامت و پیشگیری اداره آموزش و پرورش رباط کریم بیان کرد: بهترین راه پیشگیری از بیماری کرونا ضدعفونی كردن مداوم سطوح تماس و شست و شوی دست ها است.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم، لیلا فیضی در خصوص پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس گفت: با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا، ضد عفونی كردن سطوح از راهكارهای موثر برای كاهش انتقال ویروس است.
وی در ادامه با اشاره به ملزم بودن پاکسازی و ضد عفونی کردن تمام مدارس شهرستان عنوان کرد: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آموزش و پرورش منطقه به طور کامل ضد عفونی شده و عملیات ضد عفونی مدارس نیز به صورت شبانه روزی در حال اجرا می باشد.
كارشناس سلامت و پیشگیری اداره آموزش و پرورش رباط کریم در ادامه افزود: كلیه بوفه ها و پایگاه های تغذیه مدارس تا پایان اسفند ماه تعطیل می باشد و متصدیان بوفه حق فروش هیچگونه مواد خوراكی اعم از بسته بندی شده یا مواد غذایی باز را ندارند و همچنین شست و شوی سطوح تماس اعم از: سرویس های بهداشتی، روشویی ها، آبخوری ها، دستگیره ها، میز و نیمکت ها و تمامی سطوحی که نیاز به ضد عفونی كردن دارند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ایفا می کند.
وی با بیان باز شدن مدارس از روز شنبه و امنیت روانی خانواده ها برای فرزندانشان اظهار کرد: توصیه می شود تمام مدارس برای شست و شوی دست ها از محلول های ضد عفونی كننده دست ( الكل طبی ) استفاده گردد و در زمان ورود و خروج دانش آموزان به كلاس به دست دانش آموزان اسپری گردد.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 اسفند 1398
  • ساعت 10
  • توسط آموزش و پرورش استانداری تهران
  • تعداد بازدید 40