En
تاریخ : جمعه 2 اسفند 1398
کد 6955

امروز؛ نخستین حماسه آفرینی رای اولی ها

فرماندار رباط کریم گفت: قریب به 5 هزار نفر رای اولی‌ با رسیدن به سن تکلیف سیاسی با حضور در انتخابات مجلس شور مضاعفی به انتخابات بخشیدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، سید مهدی ساداتی در خصوص حضور قریب به 5 هزار نفر رای اولی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مشارکت سیاسی  و اجتماعی 4چهار هزار و 164 رای اولی ‌در انتخابات پشتوانه استواری برای نظام و دولت است.
وی نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم با اشاره به اهمیت حضور رای اولی در انتخابات مجلس گفت: هر برگ تعرفه رای را که نخستین‌ها، امروز در صندوق‌ها می‌اندازند، برگ تضمینی برای شکوفایی، پیشرفت کشور، اقتدار و عزت ایران اسلامی است و با این رای لبیک گویانه با ولایت فقیه، نظام و ۳۰۰ هزار شهید سرافراز تجدید میثاق خواهند کرد.
 در خصوص تفکیکی جنسیتی رای اولی ها در سطح شهرستان عنوان کرد: ۲ هزار و ۱۱۵ دانش آموز رای اولی پسر و ۲ هزار و ۴۹ نفر محصل در مقطع پایانی دبیرستان دوم در حال تحصیل هستند که از مجموع آمار بیان شده، یکهزار و ۱۲۶ رای اولی در شهر پرند متشکل از ۶۶۵ دختر و ۴۶۱ پسر است. هم چنین ۲هزار و ۸۱۶ نفر دانش‌آموز پایان مقطع تحصیلی دبیرستان دوم در شهر رباط کریم، مشتمل بر یکهزار و ۲۴۵ دختر و یکهزار و ۵۷۱ پسر برای نخستین بار پای صندوق های رای حاضر می‌شوند.
فرماندار رباط کریم در ادامه اظهار کرد: ۲۲۲ دانش‌آموز رای اولی در شهر نصیرشهر با احتساب ۱۳۹ دانش‌آموز پایه تحصیلی دوازدهم دختر و ۸۳ پسر، در روز دوم اسفند پای صندوق‌های رای حضور خواهند یافت.

 
  • نوشته شده
  • در جمعه 2 اسفند 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 32