En
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 6852

برگزاری دوره ضمن خدمت تخصصی فلسفه تربیت در شهرستان رباط کریم

کلاس آموزشی دوره ضمن خدمت با حضور 180 نفر از معاونین پرورشی، مربیان تربیتی و مشاوران منطقه در سالن آیت اله هاشمی رفسنجانی آموزش و پرورش رباط کریم انجام شد.

 به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم، محتوای دوره ضمن خدمت فلسفه تربیت در جمهوری اسلامی ایران توسط سلیمیان و با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب ارائه شد. همکاران حاضر در جلسه در کنار آموزش ، از 16 ساعت ضمن خدمت هم بهره مند شدند.

در ابتدا  سلیمیان بیانیه گام دوم که سال گذشته توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) صادر گردید را مرور کرد و درادامه به تبیین مسئولیت ها و وظایف آحاد مردم و مومنین انقلابی بر اساس آیات و روایات پرداخت . ازجمله این مسئولیت ها تحقق تکالیف سیاسی حکومت ، بازوی ولی خدا بودن و وا نگذاشتن او ، رساندن حکومت و امانت به دست ولی خدا ، آگاهی یافتن نسبت به جریان حق و باطل ، نهی از منکرات اجتماعی ، اتحاد داشتن و ... تبیین شد.

 از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه تفسیر آیه 25 از سوره حدید بود . وی در تفسیر این آیه به توضیح و تبیین بحث جهاد و مبارزه با کفار و عوامل اثر گذار بر این فریضه ، از جمله ترس از مرگ ، دنیا گرایی و ... پرداخت.
گفتنی است؛ این دوره با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و سازمان تبلیغات اسلامی تهران با حضور 180 نفر از معاونین پرورشی و مربیان تربیتی و مشاوران منطقه در سالن آیت اله هاشمی رفسنجانی آموزش و پرورش رباط کریم انجام شد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 بهمن 1398
  • ساعت 13
  • توسط آموزش و پرورش استانداری تهران
  • تعداد بازدید 12