En
تاریخ : شنبه 4 آبان 1398
کد 6463

در معرفی فلسفه وقف و برکاتی که بر آن مترتب است کوشا باشیم

سرپرست اداره تبليغات اسلامي رباط کريم، به مناسبت هفته وقف، عنوان کرد: در معرفی فلسفه وقف و برکاتی که بر آن مترتب است کوشا باشیم تا با استفاده از ظرفیت‌های این سرمایه در مسیر توسعه کشور گام برداریم.
به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي شهرستان رباط کریم، حجت‌الاسلام ناصر حيدري، سرپرست تبليغات اسلامي رباط کريم، چهارم آبان ماه جاری به مناسبت هفته وقف، گفت: گرامیداشت این هفته، فرصتی است تا آثار و برکات و در عین حال چالش های پیش روی این صدقه جاریه مورد توجه بزرگان، نخبگان و خیرین جامعه قرار گیرد تا زمینه های لازم در قالب برنامه های جامعه برای رشد، گسترش و حمایت فراهم آید.
وی، افزود: سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده، به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی به ویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.
این مسئول، عنوان کرد: احیای این سنت حسنه و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور تقویت شد، سنتی که با احیای مجدد آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد و امروز نیز این مهم میسر نیست مگر با ایجاد زمینه‌های بروز مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی.
حجت الاسلام حیدری، ادامه داد: امروز مهم ترین وظیفه ما این است که در معرفی فلسفه وقف و برکاتی که بر آن مترتب است کوشا باشیم تا با استفاده از ظرفیت‌های این سرمایه اجتماعی و همدلی تمامی فرزندان این مرز و بوم با شتاب بیشتری در مسیر توسعه همه جانبه میهن اسلامی‌مان گام برداریم.
سرپرست تبليغات اسلامي رباط کريم، ضمن گرامی داشت این هفته مقدس و عرض ارادت به ساحت سراسر سعادت واقفین و خیرین که بخش عظیمی از حیات معنوی و مادی اسلام به موقوفات آنها در زمینه احداث مساجد، حسینیه ها و مؤسسات عام المنفعه، بستگی دارد، بالاخص شهیدان والا مقام که بزرگترین سرمایه یعنی جان خود را وقف اعتلای کلمه الله و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند، توفیق روز افزون و رحمت و رضوان الهی برای آنان و سعادت حضور در جمع واقفان و خیران را برای خود و همگان از خداوند بزرگ خواستار شد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 4 آبان 1398
  • ساعت 12
  • توسط تبلیغات اسلامی استانداری تهران
  • تعداد بازدید 8