En
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398
کد 6356

ساداتی خبر داد:

دبیرخانه آسیب شناسی در شهرستان رباط کریم افتتاح خواهد شد/ خود مراقبتی از خانواده آغاز شود/ آموزش و پرورش، و آموزش عالی پای کار بیایند

فرماندار رباط کریم در همایش آسیب های علمی خانواده گفت: خانواده و همه مسئولان شهرستان برای پیشگیری و کاهش در بحث آسیب های خانواده همت بگمارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری رباط کریم، سید مهدی ساداتی با حضور در نخستین همایش علمی آسیب های  خانواده در رباط کریم که برای اولین بار در استان تهران با حضور فرماندار رباط کریم و مسئولان شهرستان، اساتید و چهره های برتر علمی، متخصصان و پژوهشگران و علاقمندان به بحث پژوهش، آسیب های اجتماعی و روانشناسی با محوریت موضوعاتی چون؛ طلاق، اعتیاد و طلاق، معنویت و طلاق، تعارضات زوجی و کودکان طلاق و دیگر موارد به همت امور بانوان فرمانداری و ارگان های شهرداری های، بهزیستی، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و دانشگاه ها در سالن همایش آیت الله رفسنجانی آموزش و پرورش در رباط کریم برگزار شد.
سید مهدی ساداتی در این مراسم ضمن تشکر از برپایی این مراسم از برگزار کنندگان آن و خیر مقدم به حضار، بیان کرد: روز 16 مهر فارغ از مسائل سیاسی و فضای موجود کشور در کالبد شهرستان رباط کریم به عنوان ابتکاری زیبا و خلاقانه برای بررسی  مهم ترین موضوع روز جامعه و ریشه یابی آن به صورت علمی به یادگار خواهد ماند. از این روی، به زودی، دبیرخانه آسیب شناسی در شهرستان احداث خواهد شد.
نماینده عالی دولت در ادامه بیان کرد: آسیب در خانواده، واقعیتی است که امروز در کشور همه را دچار ناراحتی کرده و باید برای جلوگیری از پیشرفت آن آسیب شناسی شود. امروز دیگر نمی توان فقط مسئولان و ارگان ها را مقصر دانست و در برابر خانواده و پیامدهای آن، همه مسئولیت دارند چرا که بیش از همه آن ها در تیررس اطلاعات فردی، کنش ها و واکنش ها قرار دارند.
فرماندار باط کریم با بیان این که همه افراد در معرض تهدیدها و آسیب ها در خانواده هستند، تصریح کرد: هر کدام از ما باید خودمان حواسمان به زندگی باشد و اگر بناست تاثیرگذار باشیم از خودمان شروع کنیم چرا ک آینده زندگی هایمان در هاله ای  از تهدید قرار دارد و تنها با ساری و جاری کردن شیوه های تربیتی اسلامی می توان کمی از این دلهره را کم کرد.
ساداتی در ادامه با اشاره به بحث مواد مخدر اظهار کرد: تعداد زیادی ماده مخدر در جهان شناسایی شده و تعداد اندکی از آن در کشور ایران مورد استفاده قرار دارد، در این اوضاع نباید تنها مسئولان نیروی انتظامی را مقصر عواقب اعتیاد خانواده ها دانست بلکه هر شخصی خود به تنهایی مسئول حفاظت از خانواده اش است. همه باید احساس مسئولیت درباره خودمان داشته باشیم.
وی دباره اعتیاد جوانان و نوجوانان که این روزها معضل اصلی تحقیقات پژوهشگران است، گفت: مسئولیت هر شخصی در نخستین قدم بر دوش خود و خانواده اش است و چون زیباترین سرمایه هر فرد ایرانی، فرندانش محسوب می شود پس باید به هوش باشند و بیش از پیش در امر حمایت از خانواده تجدید نظر کنند و با گفتمان مسائل را ریشه یابی و آن را حل کنند.
فرماندار رباط کریم در ادامه افزود: برای گفتمان با فرزندانمان نیاز به تهدید نداریم و باید تهدید تبدیل به فرصت برای گفتمان شایسته شود چرا که در غیر این صورت نتیجه معکوس خواهد داشت. ما باید در یک گفتمان اصلاح طلبانه راه نفوذ به افکار خانواده را برای همدلی بیشتر و حمایت از یکدیگر پیدا کنیم.
مقام عالی دولت در شهرستان رباط کریم در مقالی دیگر، مسئولان و مدیران را موظف به پیشگیری و کاهش آسیب های خانواده در شهرستان خطاب کرد و افزود: بی تفاوتی در حوزه خانواده از سوی مسئولان نه تنها زیبنده نیست بلکه پذیرفتنی هم  نیست و با تغییر شیوه گفتمان و تغییر فضای اجتماعی باید بستری مناسبی را فراهم آوردند و تمهیدات لازم را برای پیشگیری و کاهش آن، پیش بینی کنند. هیئت های مذهبی، علما، روحانیون، دستگاه های امنیتی و انتظامی به خصوص مراکز فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها در این خصوص نقش آفرینی کنند و سردمدار شوند.

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 مهر 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرماندار 1 فرمانداری رباط کریم
  • تعداد بازدید 41