En
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398
کد 5993

هم بستگی و حضور، راهکار مقابله با دشمن است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: جامعه مدنی، یکی از رکن های اساسی دموکراسی است هم چنان که انتخابات از پایه های اساسی دموکراسی شمرده می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، سید مهدی ساداتی در خصوص اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی در جوامع، ایجاب می کند که عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور کشور و تعیین چارچوب های لازم آن را بر عهده بگیرند. اما اینکه به چه کسی رای بدهیم و چگونه در این پروسه شرکت کنیم یا راست آزمایی کنیم، بحث جداگانهای است که با مشخص شدن کاندیداها و برنامه های آن ها می توان جداگانه به آن پرداخت. 
وی در ادامه بیان کرد: نیاز جوامع به جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی، ایجاب می کند که عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور کشور و تعیین چارچوب اداره آن را بر عهده خواهند گرفت بنابرابن فلسفه و بنای وجود مجلس شورای اسلامی تحقق عینی آیه "و امرهم شورا بینهم" می باشد که مقرر می دارد، مومنین امور خود را با مشورت یکدیگر حل کنند. به واقع مجلس عصاره و خانه ملت میباشد.
ساداتی با اشاره به این که برخی در این برهه دست به کارشکنی زده و فریاد واسفا سر داده و مانع رای مردم می شوند، افزود: هر نسلی، در جريان انتخابات؛ سرنوشت کشور، هويت و مليت خود را تازه مي‌کند و در معرض نوآفريني قرار مي‌دهد اما هستند اشخاصی که در این بین به دنبال ماهی گرفتن از جو پر همهمه انتخابات هستند و تأکید بر شرکت نکردن در انتخابات میورزند،  و دیگران را هم با استدلال به تقلب سازماندهی شده با خود همراه می کنند.
مقام عالی دولت دلیل این بی اعتمادی را هنجارشکنی های فضای ملتهب و وعده های محقق نشده برخی مسئولان می داند و عنوان کرد: برخی مردم به نهاد کمیسیون مستقل انتخابات، پروسهای انتخابات و برآورده نشدن خواستهای مردم و وعدههایی که کاندیدها در هنگام کارزارهای انتخاباتی شدن به مردم میدهند و از آن سخن می‌‌گویند بی اعتماد شده است.
فرماندار شهرستان رباط کریم، پا پس کشی و بست نشینی را علاج درمان نمی داند و اظهار داشت: واقعیت این است که عزلت نشینی و شرکت نکردن در پروسه اتخابات راهحل نیست. بلکه برعکس، باید به این وضعیت خاتمه داد آن هم با حضور در انتخابات و انتخاب فرد شایسته. بایکوت و تحریم انتخابات، بدترین کنش ممکن است و این نشان دهنده این است که ما به تغییر مسالمت آمیز و دموکراتیک باورمند نیستیم. نفس شرکت در انتخابات مهم است و این که چگونه رای خود را استعمال می کنیم، بحث جداگانهای است.
ساداتی جنگ نرم و القائات غربی را راهکار اصلی دشمن می داند و مقاومت مردم را چاره کار و ادامه می دهد: نقشه آمریکا این است که به کمک تحریم در کشور اختلاف و جنگ داخلی و مشکلات ایجاد کند. با این هدف به دنبال این است که از برگزاری انتخاباتی آرام و مردمی به طرق مختلف ممانعت به عمل آورد چرا که می‌داند برای رسیدن به هر هدفی باید نفوذی‌های خود را در سنگر مجلس مهره‌چینی کند. مردم باید مراقب القائات دروغین دشمن باشند تا تحت تاثیر آنها قرار نگیرند و برای پیگیری مطالبات به حق خود، به دنبال روش‌هایی که آمریکایی‌ها طراحی و از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های غربی القا می شود، نروند. ثانیا برخی مسئولان و مدیران با سخنان شاذ و تحریک‌آمیز و مواضع نسنجیده و نپخته و برخلاف سیاست‌های اصلی نظام، به مسموم کردن فضای سیاسی و رسانه‌ای کمک نکنند و در میدانی که دشمن طراحی کرده بازی نکنند.
 

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 مرداد 1398
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 20