En
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398
کد 5967

سید مهدی ساداتی به مناسبت روز خبرنگار؛

تیزبینی اصحاب رسانه، پیشبرد جامعه را بدنبال دارد

وظیفه خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.
سید مهدی ساداتی، فرماندار شهرستان رباط کریم در این خصوص گفت: اصول اخلاقى حرفه روزنامه‌نگارى مقرر مى‌دارد که اهالی رسانه در هر مرحله و مقامى که باشند به خير و مصلحت جامعه ايمان کامل داشته باشند و برای پیشبرد آن به همراهی مسئولان با تیزبینی مصلحتی نه فرافکنی و شانتاژ شبانه روز گام بردارند. از این روی، لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.
مقام عالی دولت در ادامه بیان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری در 23 آبان 1380، "اگر زحمات شما [خبرنگارها] نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود. شما ان را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید. بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌های شما برای تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است." در این راستا باید گفت، اصحاب رسانه امروز از بازیگران موثر جوامع در تبدیل تهدیدها به فرصت های تاریخی و طلایی به شمار می‌روند، به گونه ای که هم اینک در جامعه ایران اسلامی که از هر سو مورد  عملیات روانی و هجمه های رسانه ای  جبهه دشمن  قرار گرفته است، منظومه رسانه ای کشور توانسته است با هوشمندی و هنرمندی مثال‌زدنی به رویارویی اثربخش با آنان بپردازد.
وی با اشاره به قدرت قلم خبرنگاران و توانمند بودنشان در جامعه افزود: اهالی رسانه بازوی توانمند و چشم بینای ما و مسئولان هستند. خبرنگاران و روزنامه نگاران مشاوران مسئولان هستند و در راستای این مهم بارها همگام ما قدم های مثبتی برداشته اند.
ساداتی اظهار داشت: این روز شکوهمند را به همه خبرنگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران و صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض نموده و مراتب تقدیر و سپاس خالصانه خود را از تلاش خستگی ناپذیر جامعه شریف خبرنگاران ابراز می نمایم و دست همه اصحاب قلم را برای ادامه تعاملات و همکاری های سازنده به گرمی می فشارم و حیات مشحون از عزت، سلامتی، توفیق و سربلندی را از خداوند متعال برای تمامی دست‌اندرکاران در این رسانه بیش از پیش خواهانم.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 مرداد 1398
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 33