En
تاریخ : جمعه 21 دي 1397
کد 5356

پیام تبریک فرماندار رباط کریم به مناسبت روز پرستار و بهورز

سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان رباط کریم با صدور پیامی میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار و بهورز را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم؛ متن  پیام فرماندار رباط کریم  بدین شرح است:
وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا
و هر کس نفسی را زنـده کند گويا همه مردم را زنده كرده است( سوره مائده؛ آیه 32)
پنجم جمادی‌الاول ، خجسته زادروز بانوی کربلا ، اسوه نیکی‌ها و پرستار دل‌های زخم‌دیده است. بزرگ پرستاری که پس‌ازآن مصیبت بزرگ یک‌تنه بار سنگین پرچم پرافتخار ولایت را بر دوش گرفت. بانویی که با صبری سترگ و عظیم مصیبت‌ها و ناملایمات واقعه کربلا را تحمل نمودند و ضمن حفظ و دفاع از ارزش‌های مقدس اسلامی با خطبه‌های آتشین و افشاگرانه در به ثمر رساندن اهداف شهدای قیام عاشورا نقش مؤثری داشتند و از بازماندگان آن واقعه دردناک به‌خوبی پرستاری کردند.
ایثارگرانی که حضرت زینب (س) را الگوی خود  قرار  داده و در خدمت به بیماران، عشق را معنا می کنند، آن گاه که پرده شیرین خواب را از چشمان خود پس زده و تا صبح بر بالین بیماران بیدارند.
 انسان های شایسته ای که همپای جامعه شریف پزشکی هدفشان خدمت به مردم و گذاشتن مرهمی بر دل های بیماران و امید به زندگی است، بی شک خدمت در چنین حرفه مقدسی، توفیق و سعادت بزرگ الهی است که همواره باید قدردان آن بود و به خود بالید.
اینک در سالروز میلاد آن بزرگ بانوی تاریخ، تلاش و کوشش بی شائبه پرستاران را در راستای خدمت رسانی به بیماران دردمند که نشان از روحیه معنوی بالا و عزم راسخ آنها در کسب رضایت حضرت حق دارد را ارج نهاده و از خداوند منان برای آن بزرگواران که الگوی صبر، استقامت و خدمت هستند توفیق روزافزون خواستارم .
سید مهدی ساداتی
 فرماندار شهرستان رباط کریم
 
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 21 دي 1397
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 29