En
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397
کد 5127

خانه های هلال نقش مهمی در آماده سازی مردم روستا در کاهش خسارات دارد

معاون عمرانی فرمانداری رباط کریم با تاکید بر افزایش خانه های هلال در روستا ها گفت: راه اندازی خانه های هلال کمک بزرگی برای گسترش آموزش و نفوذ بین مردم برای ساختن روستای آماده و پاسخگو در زمان حوادث و بلایا است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، محمد امینی به لزوم آموزش امداد به مردم روستا در هنگام بروز حادثه اشاره کرد و افزود: با توجه به راه اندازی خانه های هلال در روستاهای منجیل آباد و وهن آباد  ببا برگزاری کلاسهای اموزشی امداد و کمکهای اولیه برای مردم روستا و استفاده از ظرفیت رسانه و تبلیغات محیطی در آگاه سازی مردم می توان در بروز حوادث تعداد مصدومان را به حداقل رساند.
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به وقت طلایی در حوادث و کمبود نیروهای امدادی در این زمان، مردم نقش مهمی در کاهش خسارات و تلفات جانی دارند که ایجاد خانه های هلال نقش مهمی در این زمینه دارد. .
امینی با بیان اینکه اقلام امدادی به میزان 10 درصد جمعیت در نظر گرفته می شود ابراز داشت: دهیاری و شوراهای اسلامی روستا متناسب با جمعیت  و همکاری بخشداری مرکزی و جمعیت هلال احمر شهرستان اقدام به تهیه شانزده قلم کالای امدادی ضروری و دپو ونگهداری در سوله های بحران نمایند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 مهر 1397
  • ساعت 05
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 26