En
تاریخ : يکشنبه 17 دي 1396
کد 4470

حجت الاسلام علی تولائی:

30 خانه قرآن شهری و روستایی در رباط کریم مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند

رئيس تبليغات اسلامي رباط کریم، عنوان کرد: 30 خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.
به گزارش روابط عمومي اتبلیغات اسلامی شهرستان رباط کریم، حجت الاسلام علی تولائی، رئیس تبلیغات اسلامی رباط کریم، گفت: 30 خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.
 وی، افزود: در این مراکز کلاس آموزش قرآن در رشته های روخوانی، روان خوانی، تجوید، حفظ، مفاهیم و داستان های قرآنی ویژه سنین مختلف برگزار می شود و علاوه بر فعالیت های قرآنی، فعالیت های فرهنگی، مذهبی، اردوئی و ورزشی نیز از دیگر برنامه های این مراکز قرآنی است.
تولائی، با اشاره به تعریفی از خانه های قرآنی، عنوان کرد: تشکلي است مردمي و غير دولتي که توسط اشخاص حقيقي تأسيس شده و غير سياسي، غير تجاري و غير انتفاعي و داراي ماهيت حقوقي مستقل بوده و مطابق دستورالعمل و ضوابط سازمان تبليغات اسلامي تشکيل شده و كانوني براي توسعه و ترويج فرهنگ و آموزه‌هاي قرآني در شهرها و روستاها به شمار مي‌رود.
این مسئول، ابراز داشت: نشر و ترويج فرهنگ روح بخش قرآني در جوامع، ارتقاي سطح دانش و بينش قرآني آحاد جامعه و تلاش براي ريشه‌كني بي‌سوادي قرآني و تلاش در جهت گسترش آموزه هاي قرآني در بين خانواده ها از اهداف تأسیس خانه قرآنی است.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 دي 1396
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری رباط کریم
  • تعداد بازدید 77
نظرات شما
captcha refresh