En
تاریخ : يکشنبه 17 دي 1396
کد 4462

مسئولین نباید به ماشین امضا تبدیل شوند و امضا فروشی کنند

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم : مسئولین نباید به ماشین امضا تبدیل شوند و امضا فروشی کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، محمد امینی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با  ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان که با حضور بخشدار مرکزی رباط کریم ؛ اعضای ستاد، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران برگزار شد ضمن خیرمقدم به اعضا آغاز سال میلادی را تبریک گفتند.
وی تصریح نمود:  همانگونه که جلسات قبل  بارها تاکیدشده  گناهی بزرگتر از این نیست که نسبت به ساخت و سازها
 بی توجهی شود . عدم بی توجهی به این مهم جان و مال انسانها را تحت الشعاع قرار می دهد
ایشان ضمن اشاره به وقوع زلزله های اخیر در استان تهران و البرز و تعدادی از شهرها یاد آور شدند جایگاه ساخت و سازهای و مقاوم سازی با وقوع این زلزله ها خود را بخوبی نشان دادند. وقایع اخیر به همه ما خصوصاٌ ادارات متولی صدور مجوز و یا پایانکار از جمله شهرداریها، دهیاریها، سازمان نظام مهندسی و... یادآوری کرد می بایست ضوابط و مقررات ساختمانی را جدی بگیریم و به هیچ عنوان اجازه ساخت و سازهای غیراصولی را ندهیم.
دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز افزود: امروز چگونگی عملکرد ما مسئولین و تصمیمات ما بسیار حائز اهمیت می باشد و ساخت و سازها از نکات مهم در کشور می باشد زیرا با جان و مال مردم سرو کار دارد.
امینی از دستگاهها به ویژه دستگاههای متولی صدور پروانه های ساختمانی خواست حتماً مقررات ایمن سازی را فراهم نمایند و بستر ساخت و سازهای غیرمجاز را برای متقاضیان فراهم نکنند
وی همچنین تاکید نمود شهرداری ها به ساخت وسازها نگاه درآمدی نداشته باشند و علیرغم عدم برخورداری از
 درآمد های پایدار اهمیت موضوع را در پیگیری های خود لحاظ نمایند.
وی همچنین گفت: ساخت و سازها از مقوله مهم در کشور هستند و مسئولین نظام باید با جدیت و سو اهمیت مرحله به مرحله پیشرفت ساختمانها را نظارت کنند و گزارشات لازم را به دستگاههای متولی ارسال کنند.
وی اذعان داشت مبنای ما که در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم ارتباطات دینی است اگر بنده یک روز هم مدیر هستم می بایست برای آینده برنامه های بلند مدت تدوین کنم تا آیندگان ادامه دهنده راه ما باشند
امینی ضمن اشاره به مطالبات تنی چند از باغداران که دارای باغهایی دایر و مشجر هستند مبنی بر تبدیل دیوارهای گلی باغها و نوسازی آنها که در اختیار مدیریت شهری قرار نگرفته و با مراجعه به بخشداری خواهان دریافت مجوز بهسازی هستند در زمره وظایف ماست که از سوی استانداری  محترم تهران موضوع را پیگیری خواهیم نمود امینی در بخشی از سخنان خود تاکید نمود شهرداری هزینه هایی را که جهت صدور مجوز احداث پارکینگ ساختمانها دریافت می کند
 می بایست در حساب جداگانه ای جهت احداث پارکینک های عمومی در سطح شهر واریز نماید و دریافتی هایشان در این زمینه صرفا جهت احداث پارکینگهای عمومی هزینه شود.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 دي 1396
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری رباط کریم
  • تعداد بازدید 95
نظرات شما
captcha refresh