En
تاریخ : چهارشنبه 6 دي 1396
کد 4437

فضای سبز حتی بر خلق و خوی انسانها نیز تاثیرگذار است

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم در نشست ستاد فضای سبز شهرستان افزود : احداث پارکها می بایست از سوی شهرداری ها با نگاهی چند منظوره باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم محمد امینی ضمن بر شمردن اهمیت فضای سبز در زندگی انسانها   از اداره راه و شهرسازی  خواست با توجه به وجود سه و نیم هکتار از اراضی  تپه دوقلو نسبت به واگذاری آن به شهرداری نصیر شهر جهت احداث پارک  و جنگلکاری تسریع بخشیده تا  برای روز درختکاری عملیات غرس درخت اجرایی گردد.
ضمنا تاکید شد با توجه به مصوبات جلسه گذشته ستاد فضای سبز شهرستان  موضوع کمر بند سبز از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پیگیریهای لازم انجام شود تا با همکاری شهرداری ها، جهاد کشاورزی و دهیاری ها عملیات آن اجرایی گردد.
امینی عملیاتی شدن این دو پروژه را  در راستای ارتقا سرانه فضای سبز شهرستان بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود :این پروژه ها می توانند علاوه بر تغییر منظر شهری مکان مناسبی جهت استراحت و تفرجگاه شهروندان باشد.
معاون فنی و عمرانی فرمانداری تاکید نمود اداره منابع طبیعی از هم اکنون مد نظرش باشد با توجه به اینکه بحث کمربند سبز و جنگلکاری پلاک ۱۵۲ را در روز درختکاری خواهیم داشت شهرستان رباط کریم را در بحث نهال به صورت ویژه ببینند.
وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک به جای ساخت و سازها و سوله سازی های بی رویه شاهد ارتقا سطح فضاهای سبز در متطقه باشیم.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 دي 1396
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری رباط کریم
  • تعداد بازدید 72
نظرات شما
captcha refresh