En
تاریخ : يکشنبه 3 دي 1396
کد 4431

یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری شهرستان رباط کریم برگزار شد

باحضور معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری و روسای ادارات و دانشگاههای شهرستان یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری شهرستان رباط کریم در دانشگاه آزاد واحد پرند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، محمد ارجستانی معاون فرماندار ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت مسیح (ع ) و امام حسن عسگری(ع) و تشکر از اعضای ستاد هفته پژوهش شهرستان و شرکت کنندگان این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره نهادینه کردن فرهنگ پژوهش و تحقیق دانست و افزود: پژوهش و تحقیق را نباید به هفته پژوهش بسنده کرد و باید در تمام ایام در ترویج این فرهنگ تلاش کرد زیرا که پیشرفت و توسعه کشور منوط به این امر است.
وی به حلقه مفقوده پژوهش ها اشاره کرد و بیان داشت آنچه که در تحقیق و پژوهش ما مغفول مانده کاربردی بودن آنها در جامعه است. اگر پژوهشی کاربردی شود می تواند در رفع ناناهنجاریهای اجتماعی  و رفع مشکلات جامعه اعم از فرهنگی، صنعتی و... نقش بسزایی داشته باشد.باید فضای نقد و تحلیل در کلاس ها وجود داشته باشد و روحیه و رویکرد پژوهشی را برای آنانکه رویکرد پژوهشی دارند ایجاد شود.
ارجستانی تصریح کرد: دانشگاهها با دارا بودن سرمایه انسانی جوان و نخبه که بزرگترین سرمایه هر جامعه هستند می توانند بعنوان رکن اصلی تولید علم و توسعه کشور موثر باشند.
در پایان این مراسم از سرکار خانم فرزانه تفویضی،رقیه وایع خیری و روژان حسام قاضی بعنوان پژوهشگران برتر، آقای رامین صادقیان بعنوان طرح برتر، آقایان محمود آبادی و حسام کامران  بعنوان ایده برتر ، سرکار خانم زهرا فخاریان بعنو.ان اقدام پزوه برتر و آقای ابوالفضل خدا کرمی  کتابخوان برتر  شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر شد.


 
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 3 دي 1396
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری رباط کریم
  • تعداد بازدید 140
نظرات شما
captcha refresh