En
تاریخ : دوشنبه 14 مهر 1393
کد 352

فرماندار رباط کریم : توسعه متوازان و پایدار روستاها از اهداف دولت تدبیر و امید است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت : توسعه متوازن و پایدار روستا ها از اهداف و برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، بیژن سلیمان پور با اشاره به 15مهر روز روستا اظهار داشت : برای نخستین بار در تقویم رسمی کشور یک روز به نام  روز ملّی روستا نامگذاری شده است که این مناسبت برای تجلیل از روستائیان به عنوان جهادگران عرصه تولید و تبیین سیاستهای دولت در  پویایی و توسعه روستاها فرصت بسیار ارزشمندي است.

وی افزود :  روستاها نقش مهمی در استقلال و خودکفایی اقتصادی کشور دارند و در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، توجه ویژه ای به روستاها شده است .

فرماندار رباط کریم با بیان اینکه دولت یازدهم توجه خاصی به روستاها دارد گفت : طرح شیوه های نوین آبیاری کشاورزی که یکی از اهداف و برنامه های مهم دولت است ، نقش بسزایی در افزایش تولید و کاهش هزینه های کشاورزان خواهد داشت .

سلیمان پور با اشاره به  سخنان امروز ریاست محترم جمهوری در همایش روز ملی روستا تصریح کرد : دولت می خواهد توسعه روستاها  متوازن، موزون، هم‌زمان، جامع و پایدار باشد و در این خصوص برنامه هایی در دستور کار دارد.

وی به وجود 14روستا در شهرستان رباط کریم اشاره کرد و ادامه داد : روستاهای رباط کریم از نظر کشاورزی ، تاریخی ، صنعتی و گردشگری دارای ظرفیتهای فراوانی هستند و قابلیتهای بسیاری دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم گفت : روستا باید روستا بماند و تبدیل به شهر نشود ، در عین اینکه تسهیلات لازم برای مردم در روستا ایجاد کنیم، اما معماری روستایی، معماری روستایی بماند.

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 مهر 1393
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 466