En
تاریخ : سه شنبه 8 مهر 1393
کد 335

فرماندار رباط کریم : توسعه پایدار کشاورزی در گرو بهر‌ه‌مندی از اطلاعات و آمار دقیق است

فرماندار رباط کریم گفت: یکی از اهداف دولت توسعه کشاورزی و دست‌یابی به توسعه پایدار در این بخش است که این امر نیز بدون بهر‌ه‌مندی از اطلاعات و آمار دقیق و صحیح میسر نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، بیژن سلیمان‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: یکی از مهمترین نیازهای مدیران برای برنامه‌ریزی مناسب و رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده، دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق است.

وی تصریح کرد: اگر مدیران و برنامه‌ریزان به این اطلاعات دسترسی نداشته باشند، به طور قطع نمی‌توانند برنامه‌ریزی مناسبی برای آینده داشته باشند و منابع موجود را نیز به هدر می‌دهند.

عالی‌ترین مقام اجرایی در شهرستان رباط کریم با اشاره برنامه‌های دولت در حوزه کشاورزی گفت: یکی از اهداف دولت توسعه کشاورزی و دست‌یابی به توسعه پایدار در این بخش است که این امر نیز بدون بهر‌ه‌مندی از اطلاعات و آمار دقیق و صحیح میسر نمی‌شود.

مدیر اجرای طرح عمومی سرشماری کشاورزی در شهرستان رباط کریم  افزود: در همین راستا طرح اجرای چهارمین مرحله سرشماری کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته و این طرح در رباط کریم نیز با جدیت در حال اجراست. برای این منظور هشت حوزه آمارگیری پیش‌بینی شده و از پنجم مهر ماه با فعالیت این هشت  حوزه، کار سرشماری کشاورزی به صورت الکترونیکی  آغاز شده است.

فرماندار رباط کریم افزود: با توجه به اینکه پیش‌بینی‌ها و تدارکات لازم برای اجرای سرشماری انجام شده است، به طور قطع این طرح در رباط کریم در موعد مقرر به پایان می‌رسد.

سلیمان‌پور با بیان اینکه آمارهای اخذ شده از بهره‌برداران تنها برای برنامه‌ریزی و حمایت از کشاورزان استفاده می‌شود، گفت: این اطلاعات محرمانه بوده و در اختیار هیچ نهادی قرار نمی‌گیرد.

وی از کشاورزان، باغداران و فعالان این حوزه در شهرستان رباط کریم خواست تا نهایت همکاری را با آمارگیران و افرادی که برای سرشماری به درب منازل و یا باغات و اراضی کشاورزی مراجعه می‌کنند، داشته باشند.

سلیمان‌پور در پایان اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، آمارگیران با لباس متحد‌الشکل و کارت شناسایی معتبر به درب منازل مراجعه می‌کنند و شهروندان از دادن اطلاعات به افراد غیر خودداری کنند.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 مهر 1393
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 280