En
تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393
کد 332

چهارمین یادواره شهدای شهر پرند رباط کریم برگزار شد

چهارمین یادواره شهدای شهر پرند رباط کریم در مسجدجامع پرند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، در این مراسم که با حضور دکترچاوشی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران ، بیژن سلیمان پور فرماندار رباط کریم ، ائمه جمعه ، مسئولان و مردم متدین و انقلابی شهرستان رباط کریم برگزار شد ، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران سخنرانی کرد .

صدیقی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهدا اظهار داشت: هفته دفاع مقدس، هفته احیای حماسه آفرینی ها، ایثارها، دلاوری ها، شجاعت ها، مقاومت و هفته تجلیل از عشق و شهادت است.

 وی با بیان اینکه دفاع مقدس، الگو شدن برای جهان در زمینه مقابله با ظلم و استکبار است، بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص را یادآور شد و افزود: دوران دفاع مقدس، هشت سال کلاس عشق، گذشتن از جان، گسستن از تعلقات دنیا، عروج و معراج، پرواز و اخلاص، ذوب شدن در کربلا و امام حسین(ع)، گذشتن از دنیا و رسیدن به خدا، آموزش پیروزی خون بر شمشیر و کلاس مقاومت در برابر ارزش های مادی و مقابله با نامردی ها و صاحبان بی عهدی و ... بود.

 امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر اینکه دفاع مقدس احیای کربلا بود و ارزش حفظ فرهنگ دفاع مقدس و شهادت کمتر از مقاومت و خود شهادت نیست به تشریح واژه "جهاد" پرداخت و گفت: واژه "جهاد" در قرآن جزء کلمات فراوانی است که خداوند به کار برده است، جهاد در راه خدا یعنی دارایی، آبرو، جان و مال و دار و ندار خود را با خدا معامله کردن و اینکه انسان برای ترویج دین خدا و نجات انسان ها از گمراهی، نشر دین و مقابله با موانع دینداری از همه آنچه که دارد، بگذرد.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 مهر 1393
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 216