En
تاریخ : يکشنبه 8 تير 1393
کد 126

پیام فرماندار رباط کریم به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب

فرماندار شهرستان رباط کریم در پیامی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب ، بر مصرف صحیح و فرهنگ سازی در صرفه جویی آب تاکید کرد.

آب مایه حیات و زندگی ،  نعمت بی نظیر خداوند، جلوه زیبایی و طراوت و مظهر پاکی و زلالی و در واقع، دلیل اصلی ادامه هستی است. در نبود آب، از خروش رودخانه ها، آواز دل نشین پرندگان، ترنّم شکوفه های درختان، تبسّم و لبخند گل های زیبا و رنگارنگ دنیای طبیعت خبری نخواهد بود. ، آب جوهر خلقت، ریشه تمام زیبایی ها و اساس زندگی در جهان آفرینش  است.

امروزه جایگاه آب به عنوان یکی از مبانی  اساسی توسعه بر هیچ کس پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به محدودیت منابع آب و افزایش روزافزون تقاضا به علت افزایش جمعیت، زمینه ایجاد بحران های جدی در خصوص تأمین آب مورد نیاز در شرب، صنعت و به ویژه در کشاورزی فراهم شده است . بی دلیل نیست که آگاهان ، بحران پیش روی جهان را جنگ آب می دانند . ایران عزیز ما نیز در اقلیمی خشک و گرم قرار دارد و از نظر منابع آبی در مضیقه و تنگناست .

صرفه جویی در مصرف آب و اسراف نکردن آن، بهترین راه برای سپاس از خالق یکتاست. خداوند در قرآن کریم، انسان ها را متوجه این نکته مهم کرده و می فرماید: اگر بخواهیم این آب گوارا و شیرین را به صورت تلخ و شور قرار می دهیم؛ پس چرا شکر این نعمت را به جا نمی آورید.

از هموطنان عزیز و به ویژه مردم فرهنگ پرور شهرستان رباط کریم انتظار می رود با صرفه جویی در مصرف آب و مصرف بهینه آن ، در جلوگیری از هدر رفت این رحمت بی بدیل الهی کوشش کنند و همه ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان نیزباید در این زمینه پیشگام باشند.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 8 تير 1393
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 447