En
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1393
کد 115

فرماندار رباط کریم : ارتقای آگاهی مردم ، اولویت اصلی در مبارزه با مواد مخدر است

فرماندار رباط کریم اظهار داشت : براى حفظ وبهبود شرايط موجود ، بايد آموزش ، ارتقاء سطح اگاهى ها واطلاع رسانى مؤثر با اهداف پيشگيرانه در اولويت برنامه هاى شهرستان قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، بیژن سلیمان پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رباط کریم ،  با بیان اینکه مردم و جامعه به خصوص جوانان باید از دام وحشتناک اعتیاد و عواقب آن آگاهی پیدا کنند ‘ گفت : در کنار ارائه راهکارهای علمی و علمی باید آگاهی بخشی به جامعه برای گرفتار نشدن  در دام اعتیاد صورت گیرد.

وی مواد مخدر را یکی از مهم‌ترین مسایل کشورهای جهان دانست و گفت: متاسفانه 170 کشور با اثرات و زیان‌های این مواد افیونی درگیر هستند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رباط کریم  خاطرنشان کرد: در عرصه  بین‌المللی اعتیاد و مواد مخدر سومین بحران جهانی به شمار می رود.

سلیمان پور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون نزدیک به چهار هزار شهید و 12 هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است ، گفت : دشمنان ما برای آسیب رساندن به مردم و نظام اسلامی، به هر جنایتی دست می‌زنند، ولی ما برای حفظ ارزش‌های خود هزینه‌های زیادی پرداخته‌ایم که یکی از آنها شهدا و جانبازان مبارزه با مواد مخدرهستند.
فرماندار شهرستان رباط کریم ادامه داد : خوشبختانه عزم ملی و قاطعی در سطح مدیران عالی نظام اسلامی و دولت برای مبارزه جدی با مواد مخدر و توزیع کنندگان آن وجود دارد و دستگاه قضایی نیز با شجاعت در این حوزه عمل می کند.

وی به  وضعیت شهرستان رباط کریم در این بخش اشاره و تصریح کرد : در رباط کریم هیچ مکان توزیع عمده مواد مخدر و همچنین هیچ کمپ ترک اعتیاد خارج از حوزه کنترل و نظارت وجود ندارد.

سلیمان پور اضافه کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون با هماهنگی نیروهای امنیتی و انتظامی ده ها قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان رباط کریم دستگیر شده اند که عمدتا"  مربوط به دیگر شهرهای کشور هستند و در حین عبور از این شهرستان دستگیر شدند.

فرماندار رباط کریم با تاکید بر تداوم مقابله جدی با سوداگران مرگ ، گفت : مبارزه با مواد مخدر وظیفه ای همگانی و ملی است و همه آحاد جامعه باید در این زمینه به سهم خود تلاش کنند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 تير 1393
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 618