En
 فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان رباط کریم

شهرستان فرهنگی و تاریخی رباط کریم با قدمتی شش هزار ساله و زیرساختهای مناسب ، منطقه ای مستعد و آماده برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده و با وسعتی معادل 275 کیلومترمربع با 2شهرک صنعتی دولتی و سه شهرک صتعتی خصوصی و بیش از دوهزارواحد تولیدی و صنعتی و اراضی مستعد کشاورزی پذیرای سرمایه گذاران و فعالان عرصه تولید و اقتصاد است .

برخی از فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان رباط کریم عبارتند از :

 

1-قرار گرفتن در مسیر آزاد راه تهران-ساوه،آزاد راه تهران-قم،جاده قدیم تهران –ساوه ،راه آهن تهران-جنوب ،راه اهن تهران-قم و محورهای مواصلاتی مرتبط بین آنها به عنوان ظرفیت بسیار مناسب و منحصر به فرد ترانزیتی

2-همجواری با فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)

3-خط متروی درحال احداث (خط تهران-فرودگاه امام (ره) و شهر جدید پرند و امکان استفاده از شبکه ریلی برای جابجایی مسافر و ارتباط سریع و بدون ترافیک با تهران

4-استقرار 2 شهرک صنعتی مصوب دولتی پرند و نصیرشهر و 3 شهرک صنعتی مصوب غیر دولتی کاظم آباد،شهید زواره ای و ده حسن با 2000واحد تولیدی فعال و بیش از 30000 نفر فرصت شغلی و صادرات به 40 کشور دنیا.

5- وجود 9400 هکتار اراضی قابل کشت و 2000 هکتار زیر کشت و مراکز پرورش دام و طیور با 170000 تن محصولات باغی و زراعی و 2800 تن محصولات دامی .

6- اجرای چندین پروژه انتقال آب کشاورزی نظیر کانال محمدیه،کانال نواب و کانال فردیس جهت تامین آب مورد نیاز کشاورزان منطقه.

7- دسترسی آسان به بازار و مراکز عرضه تولیدات و محصولات صنعتی و کشاورزی .

8- استقرار سیلوی مکانیزه 120000 تن شهید مدرس به عنوان بزرگترین سیلوی فلزی کشور و مرکز دپو نگهداری کالاهای منطقه یک کشور.

9- ظرفیت مناسب گردشگری و جذب توریسم با توجه به وجود 34 اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده.

10- اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری ،تفریحی و ورزشی سرزمین ایرانیان در کنار رودخانه شور.

11- وجود 5 مرکز دانشگاهی بزرگ در شهرستان با 31000 نفر دانشجو در رشته های مختلف و مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد.

12-استقرار مراکز نظامی شامل تیپ 123 و 223 تکاور،گروه 33 توپخانه ،گروه 99 پدافند هوایی،گروه بهپاد،مرکز آموزش 02  ارتش جمهوری اسلامی ایران و مرکز پدافند سپاه پاسداران و اردوگاه شهید امیری فرسپاه در شهرستان رباط کریم.

13-استقرار دو نیروگاه تولید برق شامل نیروگاههای پرند و رودخانه شور و تولید قسمتی از برق مصرفی کشور.

14-وجود زیرساختهای مطمئن و مناسب ارتباطی،مخابراتی،انرژی و...

15-وجود نیروی کار ارزان و مناسب در منطقه.

16- تعاملات بین بخشی مطلوب و مؤثر برای تحقق اهداف و برنامه های دولت.